آموزش کشیدن الگو شنل, پس از اینکه اندازه گیری های مورد نیاز برای الگوی پایه انجام شد و محاسبات مورد نیاز محاسبه شد ، حال وقت آن است که الگوی مایه روی کاغذ الگو رسم شود، پس از الگو کشی نوبت به طراحی مدل مورد نظر برروی الگو پایه است.

طراحی الگو فرایند ایجاد طرح کلی از لباس شماست ، در واقع الگو کاغذی است که از ان به عنوان الگو که با مشخصات مورد نیاز برای دوخت لباس مطابقت داشته باشد.

کشیدن الگو نقش پررنگی در برش منظم لباس دارد و کمک زیادی به برش دوبعدی پارچه دارد..

 

ابزار مورد نیاز برای رسم الگو شنل

  1. خط کش گونیا :
    معمولا به ۳ نوع خطکش گونیا معمولی ، خط کش گونیا اِشل ½ ، خط کش گونیا اشِل ¼
  2. خط کش پیستوله
  3. خط کش فلزی
  4. قیچی کاغذ
  5. چسب کالک
  6. کاغذ الگو
  7. مداد و پاک کن
  8. دفتر خیاطی

 

آموزش کشیدن الگو شنل

برای رسم الگو این شنل ، ابتدا یک خط عمود رسم می کنیم ، مرکز جلو را مماس با خط قائم قرار می دهیم و مجددا انتهای سرشانه پشت را به انتهای سرشانه جلو مماس مماس میکنیم..

 

 

بعد از ان ، از پنس ها صرف نظر کرده ، قد شنل به اندازه دلخواه از خط باسن مطابق تصویر زیر پایین می اییم.( در این مدل۲۰ سانتی متر لحاظ شده است)

 

 

در مرحله بعد اندازه دلخواه از زیر حلقه پایین امده و به استین ازادی میدهیم..
و دو نقطه ی بدست امده در زیر حلقه استین را با خط‌کش به هم وصل کرده و 1/2 انرا را مشخص میکنیم.

 

 

از انتهای سرشانه از نقطه ی A خطی به گودی کمر، نقطه C وصل میکنیم و مجددا انرا به خط باسن و سپس به لبه ی پایین شنل امتداد میدهیم…این کار هارا برای پشت نیز انجام میدهیم

 

 

در مرحله ی بعد ، نقطه ی A را به 1/2 خط زیر حلقه وصل کرده و امتداد میدهیم تا نقطه B بدست اید و سپس هلال پایین شنل را طراحی میکنیم

 

 

در مرحله ی بعد برای رسم یقه ی شنل ، در مرکز جلو 6_8 سانتی متر برای دکمه خور اضافه میکنیم.. از گوشه سرشانه در حلقه گردن، ۱ سانتی داخل الگو رفته (نقطهE) و در مرکز جلو نیز بازی یقه را علامت میزنیم .. نقطه E را به نقطه G با خط‌کش وصل میکنیم.. حلقه گردن پشت نیز از گوشه سرشانه ۱سانتی متر علامت زده( I) و هلال حلقه گردن پشت را در مرکز پشت به صفر میرسانیم..(H)
پس از ان از نقطه ی E ،سانتی متر۳_۵ داخل الگوروی خط شکست یقه علامت میزنیم( نقطه F)..سپس طرح یقه را طراحی کرده و خط E _ G را تا زده و طرح یقه را به طرف دیگر کپی میکنیم

 

 

الگو یقه مردانه :

ابتدا با گونیا یک زاویه قائمه رسم میکنیم .. خط H_A و خط E_F را اندازه گرفته و از نقطه ۱ به سمت راست علامت میزنیم، نقطه ۲ به دست می اید..
۲-۳ = 1/5 سانتی متر
۳-۴ = 3 سانتی متر
۱-۵ = 3 سانتی متر

 

 

و در آخر تصویر کامل از الگوی شنل و یقه.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...